top of page

Pozri si

Inšpiruj sa a pozri si zaujímavé prednášky našich aj zahraničných expertov z rôznych oblastí mindfulness. 

Náš tip: Využi možnosť titulkov - nájdeš ich v nastaveniach samotného videa.

Skúmanie vzťahov a reflexie v kultivácii duševnej pohody. Prednáška Daniela Siegela, klinického profesora psychiatrie a výkonného riaditeľa Inštitútu Mindsight Institute, skúma, ako vzťahy a reflexia podporujú rozvoj odolnosti u detí a slúžia ako základné „3 R“ nového vnútorného vzdelania mysle.

Môžeme opustiť zlé návyky tým, že si ich začneme ešte viac všímať? Psychiater Judson Brewer skúma vzťah medzi všímavosťou a závislosťou - od fajčenia po prejedanie sa - až po všetky tie ostatné veci, ktoré robíme, aj keď vieme, že sú pre nás zlé. Dozvieš sa viac o mechanizme vývoja návykov a objavíte jednoduchú, ale dôkladnú taktiku, ktorá ti môže pomôcť prekonať nutkanie fajčiť, maškrtiť či chatovať počas jazdy.

Kedy si naposledy nerobil absolútne nič celých 10 minút? Ani sms-kovanie, rozprávanie sa alebo dokonca rozmýšľanie? Expert na všímavosť Andy Puddicombe opisuje meniacu silu takéhoto konania: obnovovanie si mysle každý deň počas 10 minút, jednoducho iba tým, že budeme všímaví a budeme prežívať prítomý okamih. (Netreba kadidlo, ani sedieť v čudných pozíciách.)

Aké sú výzvy a prekážky praktizujúceho mindfulness? Andrej Jeleník na konferencii MindfulnessCON 2019

bottom of page