Kurzy a podujatia

Ak máš záujem o kurzy a podujatia týkajúce sa mindfulness, pripravili sme pre teba zoznam tých najlepších, ktoré sa konajú na Slovensku alebo v Čechách.
 
Vieš o kurze, ktorý by tu nemal chýbať? Daj nám vedieť na info@mindpark.sk.
241633910_2546255238853935_8099445199731980743_n.jpeg

Mindfulness kurz - ako nájsť vnútorný pokoj a silu v uponáhľanom svete

ONLINE, 29. 9. - 10. 11. 2021

Tento kurz vyvinutý v oxfordskom centre mindfulness je vhodný pre ľudí, ktorí chcú prelomiť opakujúce sa cykly chronického stresu, náročných emócií či vyčerpania, dostať sa do kontaktu so sebou, rozvíjať mentálnu jasnosť, fokus, nadhľad, či uvoľnenejšií a flexibilnejší
postoj k životu pomocou tréningu všímavosti či bdelej pozornosti
(mindfulness).

Organizuje

Andrej Jeleník

AdobeStock_221126584.jpeg

Mindfulness deň

Yoga House, Panenská 33, Bratislava alebo ONLINE, 17. 10. 2021

Mindfulness deň je príležitosťou na prehĺbenie a podporu praxe všímavosti v tichu. Počas tohto dňa si vytvárame vnútorný priestor, v ktorom môžeme byť sami so sebou a spoznávať myseľ, telesné pocity a emócie. Účasť na mindfulness dni je vhodná najmä pre mierne pokročilých v meditačnej/ mindfulness praxi a pre absolventov dlhších mindfulness kurzov (napr. MBSR).

Organizuje

Marta Dömöková

centrum-javorie.jpeg

Intenzívny meditačný mindfulness pobyt 

10 11. - 14. 11. 2021, Javorie

Budeme sa venovať praxi rozvíjania všímavosti (mindfulness) z pohľadu sekulárnych prístupov k meditácii (ktoré integrujú rôzne pôvodné ázijské meditačné tradície s pohľadom modernej vedy), pričom dôraz budem klásť na spoznanie rôznych aspektov praxe mindfulness, takzvané spektrum uvedomenia podľa Diany Winston (sústredené vnímanie,  flexibilné vnímanie, bezvýberové otvorené vnímanie a prirodzené uvedomenie). Tento intenzívny kurz je vhodný pre záujemcov, ktorí majú už nejaké skúsenosti s praxou všímavosti (absolvovali nejaký kurz či meditačný zásed) a umožní spoznať nové úrovne tejto praxe, ktoré môžu následne integrovať do každodenného života.

Organizuje

Andrej Jeleník

AdobeStock_93109791.jpeg

Mindfulness stretnutia

ONLINE, 20. 9. - 29. 11. 2021 (okrem 1. 11.)

Na pravidelných mindfulness stretnutiach sa naučíte konkrétne techniky a prístupy, ktoré pomáhajú byť viac v pohode v každodennom živote. Začiatočníci sa môžu naučiť základné techniky a princípy mindfulness. Pre pokročilejších sú mindfulness stretnutia ideálnou príležitosťou podporiť svoju prax v skupine.

Organizuje

Marta Dömöková

stres4.jpg

Mindfulness, MBSR a zvládanie stresu - bezplatný webinár

ONLINE 23. 9. 2021

Na tomto stretnutí sa dozviete, čo je to mindfulness a ako vám môže pomôcť pri zvládaní stresu, náročných myšlienok, či emócií a získaní väčšieho vnútorného pokoja. Prakticky tiež budeme hovoriť o tom, ako prebieha MBSR program.

Organizuje

Eva Zavacká

Digitalni-svoboda.jpg

4-týždňový kurz Digitální svoboda

ONLINE kurz

Přestaňte bezmyšlenkovitě scrollovat, dostaňte vyrušení pod kontrolu a věnujte pozornost tomu, čemu doopravdy chcete. Stanete se odolnější vůči vyrušení. Snížíte závislost na technologii, se kterou se naučíte lépe pracovat. Lépe se budete soustředit a jednodušeji svoji pozornost zaměříte na to, co je důležité. 

Organizuje

Michal Dvořák

AdobeStock_112647010-5.jpeg

Kurz Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR)

ONLINE, 13. 10. - 8. 12. 2021

Na stretnutiach rozvíjame všímavosť k telu, telesným pocitom, zvukom, emóciám a myšlienkam pomocou cvičenia bodyscan, meditácie v sede a všímavého pohybu na základe jogy. K týmto cvičeniam účastníci dostanú audionahrávky v cene kurzu, podľa ktorých budú doma cvičiť niekoľkokrát do týždňa cca 45 - 60 minút. Dôležitou súčasťou kurzu je téma stres. Budeme sa tiež navzájom učiť vedomej komunikácii.

Organizuje

Marta Dömöková

Obrazok-strom-upraveny.jpg

8-týždňový mindfulness kurz MBSR

ONLINE od 12 10. - 30. 11. 2021

MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jedno celodenné stretnutie cez víkend. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu prípravnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Organizuje

Eva Zavacká

Páčia sa ti Mindpark? Nenechaj si ujsť novinky!