top of page

Kurzy a podujatia

Ak máš záujem o kurzy a podujatia týkajúce sa mindfulness, pripravili sme pre teba zoznam tých najlepších, ktoré sa konajú na Slovensku alebo v Čechách.
 
Vieš o kurze, ktorý by tu nemal chýbať? Daj nám vedieť na info@mindpark.sk.
AdobeStock_93109791.jpeg

Mindfulness meditácie

ONLINE, každý pondelok od 12. 9. 2022, od 19:30 do 20:30 hod. 

Na pravidelných mindfulness meditáciách sa naučíte konkrétne techniky a prístupy, ktoré pomáhajú byť viac v pohode v každodennom živote. Začiatočníci sa môžu naučiť základné techniky a princípy mindfulness. Pre pokročilejších sú mindfulness stretnutia ideálnou príležitosťou podporiť svoju prax v skupine.

Organizuje

Marta Dömöková

mbsr-vladimir-schmidt.jpg

Mindfulness kurz MBSR

27. 9. 2022 až 15. 11. 2022 od 18:00 do 19:15 hod., celodenný workshop 5. 11. 2022, Bratislava

8-týždňový program ponúka sekulárny, intenzívny tréning všímavosti za použitia súboru meditačných techník. Je vhodný pre každého, kto chce pracovať na svojom osobnostnom rozvoji a kto verí, že dlhodobým tréningom mysle vie dosiahnuť pozitívnu zmenu vo svojom živote. Kurz je určený aj pre ľudí, ktorí chcú pracovať so stresom prípadne aj s úzkosťou, depresiou, bolesťou. 

Organizuje

Vladimír Schmidt

Digitalni-svoboda.jpg

4-týždňový kurz Digitální svoboda

ONLINE kurz

Přestaňte bezmyšlenkovitě scrollovat, dostaňte vyrušení pod kontrolu a věnujte pozornost tomu, čemu doopravdy chcete. Stanete se odolnější vůči vyrušení. Snížíte závislost na technologii, se kterou se naučíte lépe pracovat. Lépe se budete soustředit a jednodušeji svoji pozornost zaměříte na to, co je důležité. 

Organizuje

Michal Dvořák

vsimavost-1.jpeg

Všímavý život: polročný program

ONLINE stretnutia od 13. 9. 2022 do 24. 1. 2023

Máš za sebou základy mindfulness? Absolvoval/a jsi 8-týdenní, nebo měsíční kurz mindfulness? Máš někdy problém si najít čas na praxi, nebo přemýšlíš nad tím, co nového se v mindfulness naučit? Pak jsi na správné adrese a připoj se. Získáš větší pravidelnost, inspiraci, posuneš se dál a potkáš se s lidmi, kteří to mají podobně.

Organizuje

Michal Dvořák

centrum-javorie.jpeg

Mindfulness retreat v centre Javorie

od 28. 9. 2022 do 2. 10. 2022

Budeme sa venovať praxi rozvíjania všímavosti (mindfulness) z pohľadu sekulárnych prístupov k meditácii, pričom dôraz budem klásť na spoznanie rôznych aspektov praxe mindfulness, tzv. spektrum uvedomenia podľa Diany Winston. Intenzívny kurz je vhodný pre záujemcov, ktorí už majú skúsenosti s praxou všímavosti (absolvovali kurz či meditačný zásed) a umožní spoznať nové úrovne tejto praxe, ktoré môžu následne integrovať do každodenného života.

Organizuje

Andrej Jeleník

AdobeStock_112647010-5.jpeg

Kurz Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR)

ONLINE, pripravuje sa nový termín na jeseň 2022

Na stretnutiach rozvíjame všímavosť k telu, telesným pocitom, zvukom, emóciám a myšlienkam pomocou cvičenia bodyscan, meditácie v sede a všímavého pohybu na základe jogy. K týmto cvičeniam účastníci dostanú audionahrávky v cene kurzu, podľa ktorých budú doma cvičiť niekoľkokrát do týždňa cca 45 - 60 minút. Dôležitou súčasťou kurzu je téma stres. Budeme sa tiež navzájom učiť vedomej komunikácii.

Organizuje

Marta Dömöková

stres4.jpg

Mindfulness, MBSR a zvládanie stresu - bezplatný webinár

ONLINE 20 9. 2022 od 18:00 do 19:15 hod.

Na tomto stretnutí sa dozviete, čo je to mindfulness a ako vám môže pomôcť pri zvládaní stresu, náročných myšlienok, či emócií a získaní väčšieho vnútorného pokoja. Prakticky tiež budeme hovoriť o tom, ako prebieha MBSR program.

Organizuje

Eva Zavacká

Obrazok-strom-upraveny.jpg

8-týždňový mindfulness kurz MBSR

ONLINE od 11. 10. do 29. 11. 2022

MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jedno celodenné stretnutie cez víkend. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu prípravnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Organizuje

Eva Zavacká

Páčia sa ti Mindpark? Nenechaj si ujsť novinky!

bottom of page