top of page

Kurzy a podujatia

Ak máš záujem o kurzy a podujatia týkajúce sa mindfulness, pripravili sme pre teba zoznam tých najlepších, ktoré sa konajú na Slovensku alebo v Čechách.
 
Vieš o kurze, ktorý by tu nemal chýbať? Daj nám vedieť na info@mindpark.sk.
vsimavost-1.jpeg

Všímavý život: polročný program

ONLINE stretnutia od 15. 2. 2023 do 24. 6. 2023

Máš za sebou základy mindfulness? Absolvoval/a jsi 8-týdenní, nebo měsíční kurz mindfulness? Máš někdy problém si najít čas na praxi, nebo přemýšlíš nad tím, co nového se v mindfulness naučit? Pak jsi na správné adrese a připoj se. Získáš větší pravidelnost, inspiraci, posuneš se dál a potkáš se s lidmi, kteří to mají podobně.

Organizuje

Michal Dvořák

mbsr-vladimir-schmidt.jpg

Mindfulness kurz MBSR

28. 3. 2023 až 16. 5. 2023 od 17:30 do 20:00 hod., celodenný workshop 13 5. 2023, Bratislava

8-týždňový program ponúka sekulárny, intenzívny tréning všímavosti za použitia súboru meditačných techník. Je vhodný pre každého, kto chce pracovať na svojom osobnostnom rozvoji a kto verí, že dlhodobým tréningom mysle vie dosiahnuť pozitívnu zmenu vo svojom živote. Kurz je určený aj pre ľudí, ktorí chcú pracovať so stresom prípadne aj s úzkosťou, depresiou, bolesťou. 

Organizuje

Vladimír Schmidt

Digitalni-svoboda.jpg

4-týždňový kurz Digitální svoboda

ONLINE kurz

Přestaňte bezmyšlenkovitě scrollovat, dostaňte vyrušení pod kontrolu a věnujte pozornost tomu, čemu doopravdy chcete. Stanete se odolnější vůči vyrušení. Snížíte závislost na technologii, se kterou se naučíte lépe pracovat. Lépe se budete soustředit a jednodušeji svoji pozornost zaměříte na to, co je důležité. 

Organizuje

Michal Dvořák

stres4.jpg

Mindfulness, MBSR a zvládanie stresu - bezplatný webinár

7 3. 2023 od 18:00 do 19:00 hod., Detské centrum Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava

Na tomto stretnutí sa dozviete, čo je to mindfulness a ako vám môže pomôcť pri zvládaní stresu, náročných myšlienok, či emócií a získaní väčšieho vnútorného pokoja. Prakticky tiež budeme hovoriť o tom, ako prebieha MBSR program.

Organizuje

Eva Zavacká

mindfulness.jpg

8-týždňový MBSR kurz s prvkami MBCT

ONLINE od 29. 3. 2023 do 24. 5. 2023

Prežívate už dlhšie vnútorné napätie či znížený výkon kvôli dlhodobému stresu? Chronické bolesti? Psychosomatické ťažkosti? Obmedzenú schopnosť sa sústrediť? Pocit preťaženia či vyčerpania z nekonečného kolobehu povinností? Ťažkosti zvládať náročné emócie či negatívne myšlienky? Alebo máte len túžbu znovu sa dostať lepšie do kontaktu so sebou a svojimi potrebami? Prax všímavosti podporuje rozvoj uvoľnenejšieho a flexibilnejšieho postoja k životu, pomáha zvyšovať schopnosť byť v kontakte so sebou, a tým efektívnejšie zaobchádzať s každodenným stresom aj s náročnými situáciami.

Organizuje

Andrej Jeleník

Obrazok-strom-upraveny.jpg

8-týždňový mindfulness kurz MBSR

od 21. 3. do 9. 5 2023, Detské centrum Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava – Nové Mesto

MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jedno celodenné stretnutie cez víkend. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu prípravnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Organizuje

Eva Zavacká

AdobeStock_93109791.jpeg

Mindfulness kurz - MBSR

8-týždňov každý útorok od 23. 5. 2023, od 18:30 do 21:00 hod., meditačné centrum Plejs, Antolská 2, Bratislava-Petržalka

Na stretnutiach rozvíjame všímavosť k telu, telesným pocitom, zvukom, emóciám a myšlienkam pomocou cvičenia bodyscan, meditácie v sede a všímavého pohybu na základe jogy. K týmto cvičeniam dostanete audionahrávky v cene kurzu, podľa ktorých budete doma cvičiť niekoľkokrát do týždňa cca 45 - 60 minút. Dôležitou súčasťou kurzu je téma stres - čo nás stresuje, ako automaticky reagujeme na stresové podnety a ako môžeme odpovedať na stres vedomejšie a zdravším spôsobom. Budeme sa tiež navzájom učiť vedomej komunikácii.

Pred kurzom nie je potrebná predchádzajúca skúsenosť s meditáciou alebo jogou. 

Organizuje

Marta Dömöková

Páčia sa ti Mindpark? Nenechaj si ujsť novinky!

bottom of page