top of page

Pozri si viac

Inšpiruj sa a pozri si zaujímavé prednášky našich aj zahraničných expertov z rôznych oblastí mindfulness. 

Náš tip: Využi možnosť titulkov - nájdeš ich v nastaveniach samotného videa.

Joan Halifax pracuje s ľuďmi v poslednej etape života (v hospici). Zdieľa to, čo sa dozvedela o súcite tvárou v tvár smrti a umieraniu, a tiež hlboký vhľad do podstaty empatie. Je známa pre jej súcitnú prácu s nevyliečiteľne chorými, Joan Halifaxová je hnacou silou spoločensky angažovaného budhizmu.

Jedna vec, ktorú majú všetci ľudia spoločnú, je to, že každý z nás chce byť šťastný, hovorí brat David David Steindl-Rast, mních a religionista. A šťastie, tvrdí, sa rodí z vďačnosti. Inšpirujúca lekcia o tom, ako spomaliť a sledovať kam smerujeme a predovšetkým o tom, prečo byť vďačný.

Jon Kabat-Zinn rozpráva o programe redukcie stresu MBSR v spoločnosti Google. Slovenské titulky v nastaveniach.

Čo je to šťastie a ako ho môžeme všetci získať? Biochemik, ktorý sa stal budhistickým mníchom - Matthieu Ricard, hovorí, že môžeme trénovať našu myseľ v návykoch pohody, aby sme vytvorili skutočný pocit pokoja a naplnenia.

Stres. Zrýchli sa vám tlkot srdca, dýchanie je prudšie a na čele sa vám objavia kropaje potu. Ale zatiaľ čo sa stres stal nepriateľom v oblasti verejného zdravia, nový výskum naznačuje, že stres môže byť pre vás škodlivý, iba ak si myslíte, že tomu tak je. Psychologička Kelly McGonigal nás vyzýva, aby sme chápali stres ako pozitívny mechanizmus a tak pomohli znížiť negatívny dopad stresu na naše zdravie.

Brené Brown študuje ľudské spojenie - našu schopnosť vcítiť sa, niekam patriť, milovať. V dôvtipnej prednáške zdieľa hlboký pohľad na svoj výskum, ten, ktorý ju poslal hľadať samú seba na ceste za poznaním a pochopením ľudskosti.

Hanba je nevyslovená epidémia, tajomstvo mnohých foriem narušeného správania. Brené Brown, ktorej predchádzajúca diskusia o zraniteľnosti sa stala vírusovým hitom, skúma, čo sa môže stať, keď ľudia konfrontujú svoju hanebnú tvár. Jej vlastný humor, ľudskosť a zraniteľnosť žiaria každým slovom.

Daniel Goleman, autor knihy „Emocionálna inteligencia“, sa pýta, prečo nie sme súcitnejší. Psychológ a ocenený autor mnohých kníh o emocionálnej inteligencii, spochybňuje tradičné miery inteligencie ako predpoklady životných úspechov.

Psychologička Susan David hovorí o tom, ako spôsob, ktorým zaobchádzame s našimi emóciami formuje všetko, na čom záleží: naše konanie, kariéra, vzťahy, zdravie a šťastie. Toto silné, vtipné video s potenciálom zmeniť váš život spochybňuje kultúru, ktorá oceňuje fakty nad emočnou pravdou a diskutuje o silných stratégiách emočnej obratnosti.

Dominika Trčková predstavuje láskavých hrdinov - ľudí, ktorí nezištne pomáhajú druhým. Taktiež rozpráva o pôsobení nadácie Laskavec a o tom, že láskavosť je silou a cestou k úspechu a šťastiu.

Snímka_obrazovky_2019-12-15_o_21.07.40.p

Diskusia CHOICES - úspech či pokoj?

O tom ako môžu byť naše životné krízy nápomocné sa rozprávame s Andrejom Jeleníkom a Marekom Madrom - IPčko.sk

Aké sú výzvy a prekážky praktizujúceho mindfulness? Andrej Jeleník na konferencii MindfulnessCON 2019

Kasha Ko svojím živočíšnym spôsobom hovorí o tom, ako mindfulness súvisí so zmenenými stavmi vedomia a ako nám pomáha zvládať životné výzvy. 

doc. Miroslav Světlák prezentuje výskumy z oblasti mindfulness (všímavosti), súvislosť s psychoterapiou a klinickou praxou i rolou mobilních aplikácií v tréningu všímavosti. Miroslav je vedúcim katedry psychológie na Masarykovej Univerzite.

Michal Dvořák vysvetluje, ako mindfulness (všímavosť) pomáha zvládať závislosti.

Honza Burian hovorí o tom, ako mindfulness mení naše seba-pojatie. Ponúka taktiež svoj pohľad na horšie pochopiteľný buddhistický koncept nie-ja (anatta).

Pavel Špatenka hovorí o výzvach západného človeka na ceste za seba-poznaním, kultiváciou mindfulness (všímavosti) a rozvojom vedomia.

Jaroslav Chýle predstavuje pôvod, štruktúru a vedecké efekty programu Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR). Predstavuje také možnosti, ako získať lektorskú kvalifikáciu v oblasti MBSR. Na konci videa je vedená meditácia.

Jan Benda hovorí o tom ako mindfulness a súcit voči sebe mení vzťah k Ja.

Marcela Roflíková predstavuje typy, ako môžeme vniesť viac pozornosti a uvolnenia do nášho každodenného pracovného života.

Munir Hassairi hovorí o praxi mindfulness (všímavosti) z psychologického pohľadu.

Monika Stehlíková hovorí o plnom vedomí, mindfulness (všímavosti), šťastiu a autentickom živote.

Bogdan Copil hovorí o dôležitosti sociálnych médií v modernom pohybe mindfulness a osobnom rozvoji. Ako máme používať socíalne média mindfully? 

bottom of page