top of page
  • mindpark

Andrej Jeleník bol online: Nebojujte s negatívnymi myšlienkami

Psychológ Andrej Jeleník radil čitateľom, ktorí boli frustrovaní z neustáleho hľadania zamestnania, ale i tým, ktorých trápili zdravotné problémy spojené s psychikou. Viac sa dočítate v nasledovnom článku.


Psychosomatika u nás

Vo viacerých štátoch Európy sa začína presadzovať tzv. psychosomatická medicína, ktorá mnohé chronické ochorenia dokáže liečiť práve vplyvom na psychiku. Jednou z nich aj slovenské zdravotné centrum Mind & Body, kde sa o zdravie pacientov psychosomatickým prístupom stará okrem Mgr. Andreja Jeleníka, aj všeobecná lekára pre dospelých a fyzioterapeutka.


Čomu sa venuje Andrej Jeleník?

Psychológ Mgr. Andrej Jeleník sa venuje sa hlavne témam ako je psychosomatika (ako súvisí psychika s telom), zdravšie zaobchádzanie s telom, stresom či emóciami, osobnostné alebo vzťahové problémy, zvládanie veľkých životných zmien, ťažkých životných období či kríz, traumatické zážitky, osobnostný rast, hľadanie zmysluplného povolania atď.


Ako poradil čitateľom?

Symptómy ako únava, vyčerpanie, bolesti či oslabený organizmus sú typické známky dlhodobého stresu. Dlhodobé hľadanie zamestnania môže byť veľmi nepríjemnou situáciou. Ľuďom často klesá sebavedomie a majú pocit, že už nič nevedia alebo na nič sa nehodia. Dôležitá je v tomto období podpora - aj voči sebe aj od druhých ľudí, vytvoriť si denný režim, dostatok aktivity aj odpočinku. Aj to prezradil Mgr. Andrej Jeleník v online rozhovore čitateľom magazínu Vysetrenie.sk.


Pokračovanie si prečítajte v článku: https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1001045/1378853/Andrej-Jelenik-bol-online--Nebojujte-s-negativnymi-myslienkami / publikované 2O. februára 2014

Comments


bottom of page