top of page

ut 17. 12.

|

Yoga house

Rozvíjanie súcitu k sebe – ako na sebakritiku, hanbu, nároky a nespokojnosť so sebou

Na workshope sa budeme zaoberať tým, ako budovať zdravú sebahodnotu, vnímať svoje potreby a ako sa múdrejšie vzťahovať k aspektom nás, ktoré na sebe nemáme radi.

Registration is Closed
See other events
Rozvíjanie súcitu k sebe – ako na sebakritiku, hanbu, nároky a nespokojnosť so sebou
Rozvíjanie súcitu k sebe – ako na sebakritiku, hanbu, nároky a nespokojnosť so sebou

Time & Location

17. 12. 2019, 17:30 – 19. 12. 2019, 15:30

Yoga house, Panenská 682/33, 811 03 Bratislava, Slovakia

About the Event

V kultúre nekonečného súťaženia, porovnávania sa s druhými, honby za dokonalosťou a perfektnými výkonmi sa často stretávame nielen s vonkajšou, ale aj s vnútornou kritikou a výčitkami- obzvlášť v momentoch, keď sa nám nedarí naplniť vonkajšie či vnútorné nároky. Alebo je pre nás ľahšie vnímať potreby a očakávania druhých, no ťažšie tie svoje a postaviť sa za ne. Na workshope sa budeme zaoberať tým, ako budovať zdravú sebahodnotu, vnímať svoje potreby a ako sa múdrejšie vzťahovať k aspektom nás, ktoré na sebe nemáme radi.

Zameriame sa na zručnosť súcitu k sebe, okolo ktorej panuje množstvo nedorozumení, no moderné výskumy potvrdzujú, že jej rozvíjanie vedie k lepšej kvalite života, efektívnejšiemu zvládaniu náročných emócií či stresu, efektívnejšej motivácii  a spokojnejším vzťahom. Radikálnym spôsobom tiež lieči nedostatočný pocit vlastnej hodnoty, neustálu sebakritiku či pocity hanby. Zručnosť súcitnosti k sebe zahŕňa zaobchádzanie zo sebou a svojím prežívaním tak, ako by sme sa správali k najlepšiemu priateľovi či milovanej osobe. Aké by to bolo od seba dostať rovnakú milujúcu pozornosť, keď ju potrebujeme najviac? Aké by to bolo môcť rozvíjať odvahu, zdravé hranice, skutočné sebavedomie a motivovať sa k zmenám inak, než len sebakritikou a tvrdosťou? Kráčať po ceste srdca?

Tento zážitkový workshop s praktickými cvičeniami  je pre všetkých, ktorých zaujímajú uvedené témy. Využijeme teóriu kontemplatívnych tradícií, modernej psychológie aj neurovedy, zážitkové meditačné a terapeutické cvičenia či všímavé rozhovory. Takisto získate audio nahrávky meditačných cvičení pre vlastnú prax na doma.

Share This Event

bottom of page